Daniel Panek

kardW dniu 28 września 2018 roku w Hotelu Rzeszów odbyła się pierwsza edycja Rzeszowskich Spotkań z Ultrasonografią w Kardiologii, których organizatorem był Oddział Kardiologiczny i Pracownia Radiologii Zabiegowej SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie.

Mieliśmy wielki zaszczyt gościć Panią Profesor Danutę Czarnecką oraz Panie dr hab. Agnieszkę Olszanecką i dr hab. Wiktorię Wojciechowską z CM UJ w Krakowie, które podzieliły się swoimi bogatymi doświadczeniami z zakresu echokardiografii u pacjentów kwalifikowanych do terapii resynchronizującej (CRT). Swoją obecnością zaszczycili nas również Konsultant Wojewódzki w dziedzinie kardiologii dr n.med. Marek Styczkiewicz oraz Dyrektor Naczelny SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie Zbigniew Widomski.

W drugiej części spotkania zaprezentowano 12 rzadkich przypadków klinicznych rozpoznanych echokardiograficznie.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i Kolegom z innych Ośrodków, którzy przedstawili swoje bardzo ciekawe prezentacje.

Mamy nadzieję, że kolejne spotkania poświęcone różnym badaniom ultrasonograficznym, które mają zastosowanie w codziennej praktyce kardiologicznej odbędą się, będą merytoryczne i przebiegną podobnie jak pierwsze w miłej atmosferze.

Zachęcamy do gromadzenia ciekawych przypadków echokardiograficznych na kolejną edycję naszej konferencji.

W imieniu organizatorów

Kierownik Oddziału Kardiologicznego