phoca thumb l  dsc3241Święty Łukaszu, Patronie nasz, módl się za nami.

Pod przewodnictwem Pasterza naszej Diecezji, Ks. Bpa dra Jana Wątroby, w dniu patronalnym – we wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA w Rzeszowie – 18 października br. obchodziliśmy nasze zawodowe święto Służby Zdrowia.

GALERIA ZDJĘĆ

Odpowiadając na zaproszenie Dyrektora naszego szpitala Pana Zbigniewa Widomskiego i kapelana szpitala ks. Mariana Godka. Ksiądz Biskup o godz.15.00. przewodniczył Mszy świętej koncelebrowanej i wygłosił homilię, w której przypomniał nam na przykładzie św. Łukasza, że aby być blisko człowieka w jego cierpieniu, trzeba być blisko Boga. Tak przy św. Pawle w Jego więzieniu i cierpieniu był św. Łukasz, gdy wszyscy go opuścili.

We Mszy świętej, wraz z Księdzem Biskupem modlili się z nami: Ks. Prałat Dziekan Władysław Jagustyn, Ks. dr Edward Rusin, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, Ks. Prałat Franciszek Kołodziej, emerytowany proboszcz tej parafii, na terenie której znajduje się nasz szpital, Ks. dr Jan Krynicki, proboszcz parafii bł. Karoliny w Rzeszowie i Ks. Kanonik Jacek Kaszycki, Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia.

Ksiądz Biskup został powitany przez Kapelana Szpitala i w imieniu Dyrektora Zakładu-Naczelną Pielęgniarkę z prośbą o Mszę świętą w naszej intencji i poświęcenie nowego wystroju kaplicy szpitalnej, oraz erygowanie i poświęcenie stacji drogi krzyżowej. Obrazy: Jezusa Miłosiernego, Matki Bożej Nieustającej Pomocy i świętych – Jana Pawła II, Siostry Faustyny i Kamila De Lellis, oraz droga krzyżowa, zostały zakupione staraniem poprzedniego kapelana Ks. Jacka Kędziora, który obecnie posługuje na misjach w Papui Nowej Gwinei. W liturgię czynnie włączyli się lekarze i ratownicy medyczni naszego szpitala. Oprawę muzyczną liturgii zapewnił gościnnie Pan Konrad Paśko, organista z parafii bł. Karoliny, a Pan Darek Gąska, zakrystianin z tej parafii udokumentował to wydarzenie galerią zdjęć.

Serdecznie dziękuję Księdzu Biskupowi, Kapłanom i wszystkim, którzy przygotowali to nasze wspólne świętowanie i modlitwę za pracowników Służby Zdrowia.

Ks. Marian Godek
- kapelan szpitala MSWiA