Daniel Panek

Nowa karetka 01Szpital MSWiA w Rzeszowie posiada od nowego roku nową karetkę. Ambulans kosztował blisko pół miliona złotych i prawie w całości został sfinansowany ze środków przekazanych przez Organ tworzący, czyli Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W dniu 11 stycznia 2018 r. odbyło się uroczyste poświęcenie karetki. Ambulans wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę medyczną dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego m.in. respirator, defibrylator, pompy infuzyjne. Ambulans „S” będzie częścią nowo powstającego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ale już od dziś będzie służył do specjalistycznych transportów pacjentów naszego Szpitala. Wykorzystywany będzie również do niezwykle ważnych zadań nadanych nam przez Organ tworzący tj. do zabezpieczeń medycznych najważniejszych osób w państwie tzw. VIP-ów ochranianych przez Biuro Ochrony Rządu.