Irena Porebny krysztalowe serce mPragniemy poinformować, że dnia 9 czerwca 2016 r. pielęgniarka Oddziału Kardiologicznego Irena Porębny została wyróżniona spośród wielu pielęgniarek województwa podkarpackiego  statuetką "Kryształowe serce".

Nasza koleżanka wyróżnia się szczególną postawą wobec pacjentów i ich rodzin. Pracuje od wielu lat bezpośrednio z pacjentem i zna człowieka od jego najbardziej ludzkiej strony, zarówno tej radosnej, jak i częściej tej smutnej – pełnej cierpienia. Nie ogranicza się do czynności instrumentalnych  i  anatomicznego depersonalizacyjnego podejścia do człowieka, lecz pamięta o całym wymiarze bio-psycho-społecznym. Swoim zachowaniem, postawą, cierpliwością, taktem oraz wysokim poziomem kultury, a równocześnie skromnością imponuje nam, współpracownikom, a dla pielęgniarek rozpoczynających pracę jest niedoścignionym wzorem, służy zawsze radą i pomocą. Stale podnosi swoje kwalifikacje – studia licencjackie, specjalizacje oraz bierze udział w konferencjach, a wiedzę zdobytą przekazuje innym i umiejętnie wykorzystuje w praktyce.

Pani Porębny cieszy się wielkim uznaniem i szacunkiem, zarówno wśród nas, jej współpracowników, jak i również bezpośrednich przełożonych. Obecność tej wspaniałej osoby motywuje nas do większego wysiłku i pracy na rzecz pacjenta oraz podnoszenia jakości usług medycznych.

Pracownicy Oddziału Kardiologicznego